Facebook Twitter Google Plus LinkedIn Flickr Vimeo

Tlačová správa

Spoznaj svet cez príbehy cestovateľov na festivale Cestou necestou

Druhý ročník cestovateľského festivalu Cestou necestou v Pezinku sa uskutoční v sobotu 29.11.2014 v Dome kultúry Pezinok. O pol druhej tu odštartuje cestovateľský maratón ôsmich prezentácií hostí zo Slovenska i Poľska.

„Ako jednu z najlepších prezentácií v Pezinku by som návštevníkom odporúčal prezenáciu Zoltána Pála. Zoli má ešte v čerstvej pamäti nedávny pokus o rýchlostný rekord výstupu na Snežného leoparda - jednej z najnáročnejších horských projektov sveta. Zoli sa pokúsil zdolať všetkých päť sedemtisícových vrcholov v Pamíre a Ťan-Šane, v bývalom Sovietskom zväze,“ hovorí Michal Knitl, organizátor festivalu a čoraz známejší slovenský cestovateľ.

Ďalší prezentujúci, cestovateľ Juraj Bielčik so skúsenosťami z viac ako 60-tich krajín, opíše svoje zážitky z Pakistanu, Paulína Böhmerová prezradí to najlepšie z mnohých návštev Kuby, Daniela Ficová porozpráva o Zambii. Lenka Adamčíková Kostolanská prezradí návštevníkom, aký bol jej rok strávený ako dobrovoľníčka v Peru. Marta Kacwin bude rozprávať o Poľsku, ale tak ako ho nepoznáte - jej prednáška má trefný názov: “Poľsko? Prečo?”. A to nie je všetko.

Okrem cestovateľského festivalu Cestou necestou pozývame Pezinčanov aj na 2. ročník filmového festivalu Snowfilmfest s prehliadkou tých najlepších filmov so zimnou tematikou. Väčšina z nich bola v predchádzajúcom roku ocenená na najprestížnejších svetových festivaloch.

Prehliadka filmov Snowfilmfestu bude zážitkom pre každého milovníka snehu, ľadu a zimných športov. Filmový festival sa uskutoční na rovnakom mieste ako festival Cestou necestou hneď na druhý deň - v nedeľu 30.11.2014 v Dome kultúry v Pezinku.

Cestovateľské turné odštartuje festival Cestou necestou v Bratislave 5.11., kde festival potrvá do soboty 8.11. V nasledujúcich dňoch sa presunie do ďalších slovenských miest: 9.11. do Piešťan, 14.-15.11. do Banskej Bystrice, 22.-23.11. do Žiliny a svoje putovanie ukončí 29.11. v Pezinku. Cestovateľský festival Cestou necestou organizovaný občianskym združením OZ Cestou necestou má ambíciu inšpirovať ľudí cestovať na všetky svetové strany a spoznávať nepoznané. Väčšinu prezentujúcich tvoria mladí nezávislí cestovatelia, ktorí v hodinových blokoch rozprávajú pri fotografiách o svojich zážitkoch z ciest. Sú tak tým pravým dôkazom, že cestovať môže naozaj každý. Po úspechu prvého festivalu v marci 2013 v Bratislave priniesli organizátori festival aj do ďalších miest Slovenska. Celkovo občianske združenie zatiaľ usporiadalo 10 cestovateľských festivalov s viac ako 200 prezentáciami a 3 000 divákmi.

FESTIVAL CESTOU NECESTOU
Viac na: www.cestounecestou.sk
Fotografie prezentujúcich k prezentáciám: http://bit.ly/cnfoto
Podujatie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/1543418812559239/

Kontaktná osoba:
Michal Knitl
organizátor festivalu
michal.knitl@gmail.com

SNOWFILMFEST
Viac na: http://www.pohora.cz/snow-film-fest/
Promo fotografie k filmom: http://www.pohora.cz/snow-film-fest/ke-stazeni-sff/
Podujatie na Facebooku: https://www.facebook.com/events/350012081833016/

Kontaktná osoba:
Michal Knitl
organizátor festivalu
michal.knitl@gmail.com