Facebook Twitter Google Plus LinkedIn Flickr Vimeo

Pridaj sa k nám do tímu

Máš záujem pomáhať na cestovateľskom festivale Cestou necestou? Si na správnom mieste! Práve teraz, na jeseň 2015, prechádzame veľkou reorganizáciou a prinášame veľa noviniek. Nastavujeme novú dobrovoľnícku štruktúru, a tak môže chvíľu trvať, kým sa ti koordinátor dobrovoľníkov ozve. Veríme v tvoju trpezlivosť. Na úvod si môžeš vybrať z troch možností.

1. Chceš byť dobrovoľníkom a pomáhať s čím treba?
V tomto prípade prosím vyplň všeobecný formulár pre dobrovoľníkov a počkaj, kým sa ti ozvú naši koordinátori dobrovoľníkov. Stretnutia dobrovoľníkov sa konajú zvyčajne 1-2 mesiace pred festivalovými akciami. V prípade otázok môžeš napísať na: dobrovolnici@cestounecestou.sk

2. Vyber si niektorú z voľných dobrovoľníckych pozícií, ktoré máme
Práve na tieto pozície by sme najradšej našli ľudí prioritne. Ak máš záujem o niektorú pozíciu, prosím vyplň vyššie uvedený formulár (aby sme o tebe vedeli základné informácie) a napíš email na dobrovolnici@cestounecestou.sk + kópiu pošli na miso@cestounecestou.sk. Do emailu prosím uveď "kód" oblasti, v ktorej chcete pomáhať, napr. A4.

A) Voľné pozície v Bratislave
A1) Asistent koordinátora dobrovoľníkov – stretávanie sa s novými potencionálnymi dobrovoľníkmi, zadeľovanie dobrovoľníkov do tímov, organizovanie teambuildingov a flashmobov
- 2 voľné pozície, pomoc na 2-4 hodiny týždenne po celý rok
A2) Asistent koordinátora sprievodných akcií – hľadanie vhodných sprievodných akcií pre festival
- 2 voľné pozície, 2-4 hodiny týždenne najmä v mesiacoch september-apríl
A3) Afterparty manager - Bolo by pekné mať večer po dlhom festivalovom dni v Bratislave afterparty s prezentujúcimi, kde si v pohode sadneme a pokecáme. Len keďže kultúrak je otvorený iba do 22:00 a potom je veľa z nás unavených, nikdy sme nič také nezorganizovali. Ak však máš nápad, ako niečo také urobiť, pre prezentujúcich i dobrovoľníkov, nech sa všetci viac spoznáme, daj vedieť. Budeme radi :). - napíš svoj nápad a môžeš ho zrealizovať

A4) Kuchár - Pre Bratislavu už máme predbežne 2 dobré duše variace výborné vegánske jedlo, ktoré urobia pre prezentujúcich a dobrovoľníkov za preplatenie nákladov. Pre ostatné mestá a aj pre Bratislavu však platí, že ak napečiete veľký koláč, tortu, alebo niečo veľmi dobré, na čom si budú môcť dobrovoľníci a prezentujúci polahodiť, získate voľný vstup na podujatie :).
- každá ruka je v kuchyni dobrá, pomoc na festival v novembri a v marci
A5) Remitenda - máš auto? Môžeš si zobrať na zodpovednosti privezenie časopisov zadarmo z redakcií pre rozdávanie na festivale. V redakciách ako Biker, Príroda, Krásy Slovenska a mnohých ďalších nám veľmi radi dajú časopisy zadarmo (staršie čísla), iba im musíme napísať a časopisy vyzdvihnúť.
- 1 voľná pozícia, na kontaktovanie redakcií a vyzdvihnutie budeš potrebovať maximálne 3-6 hodín počas 2 týždňov
A6) Koordinátor a moderátor diskusie - Na festivale v Bratislave sme v minulosti mali vyhradenú jednu hodinu pre diskusiu s viacerými prezentujúcimi. Prvou témou bolo: "Netradičné cestovanie", druhou témou: "Ženy na cestách". Radi by sme mali podobné diskusie nielen v Bratislave, ale na každom, či už väčšom alebo menšom festivale. Diskusia si však vyžaduje preštudovanie informácií o prezentujúcich, opýtať sa ich, ktorí by sa radi diskusie zúčastnili a pripraviť si otázky, o ktorých sa bude diskutovať. Ak si myslíš, že by si to zvládol/zvládla, vrátane odmoderovania, prosím, daj nám vedieť. Ďakujeme.

B) Hľadáme koordinátora dobrovoľníkov a podujatí v každom festivalom meste (okrem BA a BB) – stretávanie sa s novými potencionálnymi dobrovoľníkmi, rozdeľovanie ich do tímov (marketingový tím pre dané mesto, hľadanie lokálnych prezentujúcich, lokálny fundraisingový tím), koordinácia tímov a najmä zabezpečenie dostatočného počtu dobrovoľníkov na konkrétne podujatie (koordinátorov momentálne máme iba v Banskej Bystrici, pre koordináciu sa prihláste ako dobrovoľníci na festival a na festivale osobne porozprávate s Mišom o podrobnostiach)

C) Voľné pozície kdekoľvek
C1) Vytvorenie hodnotiacich formulárov o tom, ako sa ľuďom páčili konkrétne prezentácie cez GoogleDocuments (oproti minulému roku prosím pridajte jedno voľné pole ku každej prednáške, aby ľudia mohli napísať ako by sa konkrétny prezentujúci mohol zlepšiť)
- 1 voľná pozícia, 5 hodín jednorázovo na jeseň i na jar
C2) Vytvorenie promo videa pre festival
- 1 voľná pozícia, kreativite sa medze nekladú
C3) Kreatívny grafik - vytváranie kreatívnych a vtipných obrázkov pre festival (môžete si zobrať príklad od Ančice)
- 1 voľná pozícia (prípadné vytvorenie design manuálu) a následne možné zapojenie ďalších, budeme radi za vytvorenie jedného vtipného obrázku týždenne po celý rok
C4) Grafik - Pomáhať našej grafičke vo vytváraní plagátov a letákov v jednotnom dizajne (máme veľa festivalov a nie je v našich kapacitách mať plagáty či letáky pre každý)
- 2 voľné pozície počas celého roka, pomoc 2-4 hodiny týždenne

D) Propagácia - krátkodobá/dlhodobá pomoc
D1) Social media manager – pridávanie častí programu a fotiek prezentujúcich na facebook
D2) Pozvanie členov na podujatia: Couchsurfing - Pridávanie našich podujatí ako "podujatia" na stránke Couchsurfing.org (má na zodpovednosti Vierka Valentová)
D3) Tlačové správy - Písanie a príprava tlačových správ pre podujatia na Slovensku (či už celkovú tlačovú správu na jeseň, alebo lokálne správy pre jednotlivé festivaly)
D4) Príprava media balíčkov a komunikovanie s lokálnymi médiami - Ideálne by sme mali radi miestneho dobrovoľníka v každom festivalovom meste, ktorý by spravil media balíček (dal dokopy tlačovú správu a fotky prezentujúcich z daného mesta) a informoval lokálne média a snažil sa v danom meste festival spropagovať.
D5) Bloger a "novinár" – robenie individuálnych rozhovorov s prezentujúcimi a ich publikovanie na festivalovom blogu (blog bude na novom webe) a facebooku

E) Propagácia - dlhodobá pomoc
E1) Firemný marketing - Kontaktovanie a komunikácia s veľkými firmami, s ktorými máme dohodu o informovaní ich zamestnancov o podujatí a nájdete ďalších firemných partnerov
E2) Koordinátor súťaží - Vymýšľanie, komunikácia a realizáciá súťaží o lístky na festival. Jednu máme súťaž s festivalovým tričkom (propagovanie, pridávanie nových fotiek v tričku na facebook, výber víťazov), ďalšie súťaže je možné dohodnúť s našimi partnermi.
E3) Koordinátor marketingového projektu na škole - Veľmi radi by sme spolupracovali so študentami marketingu na vysokej škole, kde by v rámci štúdia vypracovali marketingový plán, kampane a sami by realizovali svoje nápady po konzultácií s ich profesorom. Študenti by mali voľný vstup na festival a zároveň by si mohli vyskúšať veci v praxi. Aby to však malo hlavu a pätu, potrebujeme koordinátora, ktorý by všetko odkomunikoval so školou, prebral možnosti spolupráce a vytvoril plán, čo by bolo najlepšie pre všetkých - pre školu, študentov i festival.
E4) Koordinátor fotosúťaže - Pozícia až pre rok 2016

F) Tunning webstránky – pripravujeme nový web na wordpresse a ak vieš kódovať či vieš o vylepšeniach, ktoré by si vedel nahodiť, budeme veľmi radi (čoskoro zverejníme zoznam nápadov, ktoré však bez šikovných ľudí nevieme zrealizovať)

3. Voľné platené pozície
Momentálne máme voľné pozície v dvoch oblastiach, v ktorých odmena je viazaná na vašu šikovnosť. Dávame vám voľnosť - môžete si vybrať odkiaľ pracujete a kedy pracujete, ale ak žiadneho partnera alebo školu nezoženiete, tak žiaľ, ani odmenu vám nebudeme môcť slúbiť. Ak však budete úspešný, všetci budeme radi :).
A) Fundraiser - hľadanie partnerov pre festival
B) Cestovateľské prezentácie pre školy - zorganizovanie premietania pre študentov škôl v dejisku festivalu doobeda alebo i mimo festivalu (ak máš záujem, napíš email na miso@cestounecestou.sk, viac informácií na túto stránku pribudne neskôr). C) Koordinátor expedičného fondu - Osloviť a propagovať ideu Expedičného fondu v troch rovinách: 1) hľadať dobrodruhov plánujúcich unikátne expedície, ktoré by sme mohli podporiť, 2) propagovať Expedičný fond a 2%, 3) hľadanie partnerov - či už materiálnych alebo finančných, ktorí by tiež prispeli do fondu, stali sa jeho partnermi a podporené expedície by získali väčšiu podporu (viac o pozícií budeme rozhodovať na jeseň 2015)


Pomôcť môžeš aj tým, že o festivale povieš svojim priateľom. Zdieľať s nimi môžeš odkaz na festivalovú stránku alebo na konkrétne podujatie na facebooku

Ďakujeme za tvoj záujem pomôcť nám rásť.