Facebook Twitter Google Plus LinkedIn Flickr Vimeo

Prezentujúci

Máš záujem prezentovať na cestovateľskom festivale Cestou necestou? Si na správnom mieste! Na tejto stránke sa dozvieš úplne všetko ako postupovať a čo robiť, ak máš záujem prezentovať. Prosím, postupuj podľa jednotlivých bodov:

1. Vyplň formulár o prezentácií
2. Pošli nám 10 fotografií vo veľkom rozlíšení (čítaj viac informácií ako poslať fotky)
3. Čakaj na našu odpoveď.
4. Vyplň formulár pre žiadosť o honorár (pokiaľ žiadaš)
5. Prečítaj si inštrukcie pre potvrdených prezentujúcich
6. Máš článok alebo text, ktorý by si rád publikoval? Prosím pošli nám ho aspoň 1-2 týždne pred tvojou prezentáciou a radi ho zverejníme: A) na našom webe B) na weboch našich partnerov ako dobrodruh.sk a pokiaľ súhlasíš a pošťastí sa nám, aj ako PR článok v médiách. Viacero médií si však žela unikátny článok. A tak ak si želáš aj sám seba propagovať, ideálne je nám poslať 2-3 rôzne články, a vtedy ich preberie viac médií.
7. Budeme radi, pokiaľ o festivale povieš svojim priateľom. Zdieľať s nimi môžeš odkaz na festivalovú stránku alebo na konkrétne podujatie na facebooku


FAQ – Často kladené otázky

„Kto sme?"
Vitajte na stránke pre záujemcov o prezentovanie na cestovateľskom festivale Cestou necestou. Od roku 2013 sme mali na festivaloch v 17 rôznych mestách cez 450 prezentujúcich. Viac o nás nájdeš nájdeš na stránke o organizačném tíme alebo v PDF s ponukou pre partnerov.

„Som na Slovensku v čase, keď nerobíte žiadnu akciu. Môžem niekde prezentovať?“
„Áno. Ideálne vyplň dotazník, pošli fotky a napíš hlavnému organizátorovi na miso@cestounecestou.sk, odkedy dokedy si na SR a uvidíme, čo sa s tým dá robiť. Okrem Cestou necestou a Cestami necestami plánujeme spustiť ďalšie formáty, v ktorých budeme mať prezentujúcich počas celého roka. Ak bude tvoja téma zaujímavá, budeme veľmi radi, ak sa o ňu podelíš s divákmi.
Zoznam podujatí, ktoré aktuálne plánujeme, nájdeš na na našej stránke alebo na facebooku.
„Podľa čoho vyberáte? Mám šancu?“
„Program pre festival Cestou necestou vyberá Michal Knitl, hlavný organizátor, najmä na základe zaujímavosti z jeho pohľadu ako náročného diváka a od kvality poslaných fotografií (ak ťa nepozná a pošleš dotazník bez fotiek, tak tak či tak ťa budeme najskôr kontaktovať, aby si poslal fotky a až následne ti povieme, či ťa berieme). Pravidelné prednášky v Bratislave „Cestami necestami“ organizuje Martina Jarolínová a ona vyberá prezentujúcich. Vždy máme určitú tému, a tak podľa nej vyberá vhodných prednášajúcich.

Priestor dávame:
- mladým dobrodruhom (aby inšpirovali ľudí, že cestovať môže naozaj každý)
- vášnivým cestovateľom, turistom, horolezcom, vodákom, alebo komukoľvek kto sa má o čo podeliť (aby ľudia sa naučili niečo nové)
- prezentácie o krajinách dopĺňajú prezentácie tematické - napr. o svadbách v krajinách, tradíciach, zvykoch v odľahlých oblastiach (ideme viac do hĺbky)
- známym osobnostiam, ktoré majú niečo pútavé prejdené (aby sme mali na koho prilákať ľudí - niektorí naši prezentujúci precestovali pol sveta, ale nik o nich nevie, tak musíme mať nejaký mediálny ťahák :).“

„Kedy robíte výber prezentujúcich na festival?“
„Výber robíme zvyčajne 1-2 mesiace pred podujatím. Našim cieľom je, aby koncom septembra bol uzavretý program pre festivaly v novembri a koncom januára pre festivaly v januári. To znamená, že v tú dobu máme od prezentujúcich u všetky podklady – popis prednášky, fotky a aj odsúhlasené, že v daný deň im prezentácia vyhovuje. Neustále sa však rozširujeme a robíme podujatia po celý rok. Preto je dobré, ak vyplníš dotazník a pošleš fotky už teraz. Budeme o tebe skôr vedieť.“

„Vyplnil som dotazník a nikto sa mi dlho neozýva.“
„A poslal si aj fotky? Áno. Tak sú dve možnosti. Buď momentálne žiadny festival nepripravujeme, alebo nám tvoja prezentacia koncepčne alebo kvalitou nezapadla do programu.“

„Ako má vyzerať prezentácia? Čo mám spomenúť?“
„Prezentáciu nechávame čisto na jej autorovi. Veríme, že sám prednášajúci vie, čo bolo pre neho najzaujímavejšie, najpútavejšie a zároveň aké informácie, ktoré získal, by boli pre neho pred cestou najužitočnejšie vedieť. Zároveň si môžete pozrieť videá z minulých ročníkov na na vimeu alebo na youtube.