Facebook Twitter Google Plus LinkedIn Flickr Vimeo

Porota fotosúťaže

Porota

Aleš Tvrdý

“Cestovanie je pre mňa droga, ktorou som vždy opojený a veľmi rád a bez odvrávania si doprajem ďalšiu dávku.”

Aleš Tvrdý sa cestovaniu a cestovateľskej fotografii venuje už od roku 2008, ako sám hovorí “neprejde jeden deň, v ktorom by sa neobjavila téma cestovania”. Aleš má zatiaľ precestovanú Európu, Južnú Ameriku, Maroko, USA a Taiwan. Cestovanie je pre neho veľmi úzko spojené s fotografovaním. “Na každej mojej ceste nesmie chýbať fotoaparát a plná taška ďalšieho príslušenstva,” hovorí. Na Aleša sa tešíme aj v rámci festivalu Cestou necestou. Jeho prezentáciu o Taiwane môžete vidieť 22. novembra v Žiline.

Na svojom blogu Photo and Travelling spostredkúva a publikuje svoje bezprostredné zážitky, fotografie a zaujímavosti zo svojich ciest.

Porota

Daniel Ferenčík

“Fotografiou dokážeme zachytiť neopakovateľné momenty našich životov, okamihy, na ktoré nechceme nikdy zabudnúť a budeme na ne spomínať aj po rokoch.”

Daniel Ferenčík je v každodennom kontakte s fotografiou už viac ako 15 rokov. Okrem neustáleho vzdelávania sa v tejto oblasti sa dlhodobo zameriava na problémy a potreby bežných fotoamatérov. Je súčasťou projektu Photovia, v ktorom hľadá a nachádza spôsoby, ako ľuďom čo najzrozumiteľnejšou formou poskytnúť všetko potrebné know-how k tomu, aby mohli krásnymi fotografiami robiť radosť sebe aj svojmu okoliu.

Tím projektu Photovia radí amatérskym fotografom a poskytuje online kurzy fotografie.

Porota

Zdenko Somorovský

“Šťastie treba neustále pokúšať a najlepšie na cestách.”

Zdenko Somorovský je vyštudovaný archeológ, zároveň však vášnivý cestovateľ a fotograf. Už počas štúdia archeológie sa vybral do sveta s batohom na chrbte. Odvtedy počas 7 rokov precestoval Európu, Severnú a Južnú Ameriku či zdolal najvyšší vrch severnej Afriky. Momentálne sa venuje prezentácii svojej výstavy fotografií z Brazíle. Tieto fotografie si budete môcť pozrieť aj na festivale Cestou necestou v Bratislave a Žiline. Taktiež sa môžete tešiť na Zdenkovu prezentáciu o Brazílii 22. novembra v Žiline.

Na svojej Facebook stránke The first travel step Zdenko prezentuje nielen svoje fotografie, ale ponúka aj rôzne cestovateľské inšpirácie a tipy.